“Tek evrensel ödenek çok büyük sayıları hareket ettirir”

abastard

New member
“Tek evrensel ödenek çok büyük rakamları harekete geçiriyor ve bu özelliği evrensel olması ve ailelere yönelik bir dizi önlemin yerini almasıyla sağlanıyor. Gerekli şartları yerine getirmeleri halinde yabancılara da ulaşmış durumda.” Bu, ‘Aile ve Eşitlik’ panelinde konuşan Cgsa Inps istatistik bilgi sistemi koordinatörü Elisabetta Di Tommaso tarafından belirtildi. Bugün Roma’da Via Ciro il Grande’deki enstitünün genel yönetiminde açılan iki günlük ‘Kamu Değeri INPS Değeri’ etkinliği vesilesiyle bugün gerçekleştirilen Gelir Desteği ve Toplumsal Cinsiyet Politikaları’ etkinliği düzenlendi. Bu nedenle INPS’in 125. yıl dönümü kutlamaları, kimlik değerlerinden başlayarak değişim planına kadar INPS’in sosyal refah yaratma konusundaki temalarını ve yolunu daha derinlemesine incelemek için iki günlük bir girişimle sona eriyor.

“Mart’tan Aralık’a kadar 2022’de 5,7 milyon aile birimine ulaşıldı, 2023’ün ilk 9 ayında 5,9’a ulaştık, 2022’de 9,2 milyon, 2023’te ise 9,4 milyon çocuk vardı. 256 avroya ulaştık. Tek ve evrensel ödenek, bakmakla yükümlü çocukları olan ailelere her çocuk için atfedilen ekonomik destektir: 21 yaşına kadar (belirli koşulların karşılanması durumunda); engelli çocuklar için yaş sınırı olmaksızın”.

“Ödeneğin miktarı, kendisinin belirttiği gibi, bakmakla yükümlü olunan çocukların yaşı ve diğer birçok unsur dikkate alınarak, muhtemelen yararlanıcı çocuğun aile birimi tarafından sunulan ISEE temel alınarak belirlenmektedir. Emeklilik maaşlarında da olduğu gibi, ayrıca 2023 yılı tek ödenek tutarı da enflasyona uygun hale getirilmek üzere yeniden değerlenmiştir.Özellikle 2023 yılı tutarları için yeniden değerleme yüzdesi %8,1 olup hem esas tutarlara hem de artışlara uygulanmıştır: yani temel Reşit olmayan çocuklar için bu miktar azami eşik olarak 175 ila 189 avro arasında değişirken, asgari eşik 50 ila 54 avro arasında değişiyor.