Şubat ayında araba satışı arttı…

Yahya

New member
sahibinden.com verilerinden hazırlanan sahibindex Şubat Vasıta raporuna göre yayından kaldırılan ilanlarda, 10 yaş ve üstü araçların hissesinde artış gözlemlendi. Ayın en epey ilan verilen kategorisi Araba oldu. Arabası; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Ticari Araçlar ve Motosiklet takip etti. Araba satış oranında ise Ocak ayına göre bir ölçü artış gözlemlendi.

Marka & Model sıralamasında birinci sırayı Renault – Clio aldı. Sıralama, Volkswagen Passat Renault – Megane, Opel – Astra ile devam etti. Toyota – Corolla ise 5. kolay listeye girdi. en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve bir daha Nissan oldu.


sahibindex Vasıta raporuna bakılırsa Şubat ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt tipi dizel olan ve 2016 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. Tüm ilanlar içinde araçların %32,7’si 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların %13,9’u ise 100.001 – 150.000 TL aralığında satışa sunuldu.


sahibinden.com’da Şubat ayında ilan bakanların en epey ilgisini çeken marka sıralamasında ise liderlik Renault’nun oldu; sıralama Volkswagen, BMW, Mercedes – Benz ve Fiat biçiminde devam etti.


Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma mühleti ise 9 dakika 36 saniye.