Roma'daki Polonya Enstitüsü'nde 'tatil konseri'

abastard

New member
'Tatil için bir konser'. Bu, Inner Wheel Club Roma Eur Bölgesi 208° İtalya – Uluslararası Inner Wheel tarafından her yıl düzenlenen olağan yardım etkinliği için Roma'daki Polonya Enstitüsünde gerçekleştirildi. Müziğin yüzyıllar boyunca neşeye nasıl eşlik ettiğini notalarla anlatmak için bu yıl eğlence, dans ve serenatlar arasında bir yolculuk.

Piyanoda müzikolog ve piyanist Gaia Vazzoler, kemancı Arianna D'Andrea'nın eşlik ettiği kelimeler ve notalar arasındaki bir hikayede, bu türe girişen en önemli müzisyenlerin daha ünlü ve daha az bilinen bestelerini önerdi. Haydn'dan Mozart'a, Clementi'den Boccherini'ye, Schubert ve Oginski'ye kadar Avrupa sarayları ve burjuva evleri arasında şenlikli günlerde amaçlanan eşlikler. İkincisi, Polonya'ya ve bir kez daha freskli salonunu konsere ev sahipliği yapmasına izin veren Blumenstihl Sarayı Kültür Enstitüsü'nün Roma genel merkezine saygı duruşu niteliğindedir.

Giriş selamlamasında, Inner Wheel Club Roma Eur Bölgesi 208° İtalya'nın başkanı Lia Cordella, yönetmen Adrianna Siennicka, müzik bölümü başkanı Magdalena Widlaek ve Polonya Enstitüsü'ne cömertliğinden dolayı teşekkür etmek istedi. sekreterlik başkanı Jolanta Chicheca.

Etkinliğin küratörlüğünü her zaman olduğu gibi, etkinliği 17 yıl önce gerçekleştiren Inner Wheel Club Roma Eur Bölgesi 208° İtalya'nın eski yöneticisi Tiziana Martino de Carles Marconi üstlenecek. Orada bulunanları selamlarken hatırlamak istediği, 'Rome di notaları' ile başlayan sanal bir müzik güzergahı, Via Francigena boyunca ve Eski Avrupa'nın köyleri, kaleleri, meydanları ve oturma odaları arasında devam etti ve temalı akşamlar için duraklarla devam etti. büyük sinema için 'Ciak si musica' veya opera için 'Evet bana Mimi diyorlar', hatta geleneksel Chopin doğum günü, Morricone'ye saygı ve çiçeklerin hafifliği.

Her yıl, vaftiz annesi Tiziana Martino de Carles Marconi ile Gaia Vazzoler tarafından geliştirilen özel bir tema, ayrıntılı bir illüstrasyondan sonra piyanoda her seferinde farklı olan, öğrenciler ve genç müzisyenler tarafından çalınan ikinci bir enstrüman eşliğinde performans sergiliyor. yeni başlayanlara halk tarafından takdir edilmeleri için ekstra bir fırsat vermek. Ve her yıl gecenin gelirleri hayırsever girişimlere bağışlanıyor: 2024'teki bu bağış, otistik kişilerin ve zihinsel engelli kişilerin sosyal hayata dahil olma hakkını desteklemeyi amaçlayan 'Giuseppe Garibaldi' tarım kooperatifine tahsis edildi.