Nokia 3310’un 3G li vesiyonu

Adanali

Member
Nokia eski modellerini tasarım olarak pek değiştirmeden yenilerini üretmeye başladı.
İlk olarak 2017’nin başlarında nokia 3310 çıkaracağını bildirerek bir çok kişi heyacanlandırmıtşı, ilk başlarda herkes dokunmatik veya benzeri bir şey beklerken tasarımda öyle ahım şahım bir yenileme yerine birazdaha inceltilip renk ayarları ile oynanmıştı 2G destekli gelen telefonun bu seferde 3G destekli modeli geliyor.

Samsung, apple gibi dev firmalarda dokunmatik ve yeni sistem telefonlar bildiğiniz gibi dudak uçuklatacak fiyatlara satılıyor ancak nokia fiyatını öyle ahım şahım olacak telefonler yerine biraz daha düşük bütçeli telefonlar üretiyor.

Ucuz birşey arıyorum dokunmatik olmasına gerek yok ufak tefek işlerimi görecek bir telefon olsun diyorsanız nokia 3310 işinizi rahatlıkla görecektir.

Nokia 3310‘un 3G li vesiyonu ilk olarak avusturalyada satışa çıkacak 2018’e kadar ise satışların devam edeceği tahmin ediliyor Fiyat olarak ise 90 dolar olarak satışa çıkarılacak 3310 ortalama 320 tl gibi birşey yapıyor ancak ülkemize girince fiyatının tam ne kadar olacağı belli değil.

Nokia 3310’un 3G li olmayan modeline göre bazı farklılıklar tabikide oluşacak ilk olarak frekans ve benzeri farklılıklardan dolayı batarya süreleri değişecek, tabikide 3310’un 3Gli modeli daha az batarya süresine sahip olacak. 3Gsiz modelinde 22.1 saat olan konuşma süresi 3G modelinde 6.5-7 saat arasında olacak zaten günde 20 arama yaptığınızı varsayarsak hepsinde 1 dk konuşsanız pek bir fark yok yine 3 4 günde bir şarj etmeniz gerekecek.

Nokia neden böyle modellere tekrar dönüyor bilmiyoruz ancak diğer telefon firmalarına göre daha ucuz telefonlar ürettiği kesin, 90 dolara yeni telefon üreten firma sayısı şuan gerçektende fazla değil. Bunun gibi tuşlu telefonların kullanım sayısı git gide artsada bu tür telefonları kullanan kişiler mevcut mesela yaş olarak birazdaha büyük olanlar daha çok tuşlu telefon tercih ediyorlar.