“Merkezi toplumsal cinsiyet eşitliği, sertifikasyon sonrasında Manifestomuzu hedefliyoruz”

abastard

New member
“Cinsiyet eşitliği ve ilgili konular, birkaç yıldır, tam olarak 2016'dan bu yana şirkete içsel bir bağlılığı temsil ediyor. Resmi olarak, cinsiyet eşitliğine giden yolumuz 2018'de başladı: Cameo'nun, tarafından tanınan ve sertifikalandırılan ilk gıda şirketi olduğu yıl. Cinsiyet eşitliği alanında muamele ve mükemmel iç uygulamalar için özel bir enstitü.Bu önemli tanınma, şirketin bu tür bir taahhüdü hedefleyen strateji ve planlamayı giderek daha sağlam hale getirdiği yıllar süren önceki çalışmaların meyvesiydi. tüm seviyeler”. Bu nedenle, Adnkronos/Labitalia, Monica Chiari, Cameo'nun çalışanları ve kültürü ile ilgili yönetici müdür.

Chiari şöyle açıklıyor: “Taahhüdümüz her zaman iç girişimlerin analizine ve haritalandırılmasına dayanıyordu; bu analiz bizi adım adım izlenecek en iyi yolun ve bunu en iyi şekilde destekleyecek en etkili eylemlerin ana hatlarını çizmeye yönlendirdi. Halkın sesini dinlemek Şirketimizi oluşturan kişiler her zaman kararlarımızın kaldıracı olmuştur. Bu yeni ve önemli tanınmaya da buradan başladık”, diye vurguluyor Cameo yöneticisi.

Chiari şöyle açıklıyor: “Aslında ulusal bir sertifika alma fırsatını öğrendiğimizde, liderlik ekibinin tüm üyelerinin katılımıyla, hangi alanların tanımlanmasına katkıda bulunmak üzere çağrıldıklarını içeren bir stratejik çalıştaylar yolu yapılandırdık. de&i konularında şirket olarak yatırım yapmak”.


Ve bu sadece şirketin uyguladığı bir müdahale değil. “Daha sonra – diye açıklıyor yönetici – en son teknolojiyi fotoğraflamayı amaçlayan tüm şirket nüfusunu hedef alan bir anket gerçekleştirdik: doğrudan iç algıdan toplanan başlangıç durumu”.

Şirket dışında da tanınan faaliyetler. “Geçtiğimiz Aralık ayında, çeşitli operasyonel ve sonuçla ilgili adımların ardından Cameo, Bakanlar Kurulu (Fırsat Eşitliği Bakanlığı) tarafından verilen cinsiyet eşitliği Uni/PdR 125:2022 devlet sertifikasını aldı: bu, bizi destekleyecek yeni bir başlangıç noktasıdır. giderek daha kapsayıcı ve bireylerin ihtiyaçlarına daha duyarlı profesyonel bir ortam yaratmak için bu konulara ve uygulayabileceğimiz tüm girişimlere ilişkin daha geniş bir vizyona sahibiz”.

Chiari şöyle açıklıyor: “Bu yeni tanınmadan ve hem konumlandırma hem de ilk denetim aşamasından sonra elde ettiğimiz yüksek puan açısından elde ettiğimiz mükemmel sonuçlardan çok memnunuz ve bunu giderek zorlaşan hedeflere doğru yeni bir sıçrama tahtası olarak kullanacağız ” . Ve gelecekle ilgili fikirler açık. “Tüm şirket nüfusunu hedef alan anketin ardından, artık bir dizi odak grubu aracılığıyla anketten elde edilen kanıtları daha derinlemesine incelemek istiyoruz. Amaç, nasıl daha iyisini yapabileceğimizi anlamaktır. Bir sonraki adım, tanım olacaktır. Cinsiyet eşitliği Manifestosu'muzun “, diye sonuç olarak duyuruyor.