Kadına yönelik şiddet, Barbara d’Urso’nun WinLet’e dair ifadesi, bununla mücadele etmek için tasarlanmış cihaz

abastard

New member
VE Barbara d’Urso – tanınmış oyuncu ve ulusal televizyon sunucusu – la Güvenlik İzleme tarafından seçilen referans kullanımını teşvik etmek WinLetKadına yönelik şiddet olgusuyla mücadele için elektronik cihaz ne yazık ki ülkemizde de çoğu zaman haberlerin baş kahramanı oluyor. Ötesi ile Civis Grup Operasyon Merkezleri tarafından bir yılda üç yüz alarm raporu alınan WinLet, resmi olarak piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra, kadınları korumak ve herhangi bir saldırıyı önlemek veya olumlu bir şekilde çözmek için son derece etkili bir araç olduğunu kanıtladı.

“WinLet projesinin en sevdiğim yönü nihai hedef: şiddetin her biçimini önlemek” yorumunu yaptı Barbara d’Urso…. 15 yıldır kadına yönelik şiddetin yanı sıra homofobik şiddete karşı da mücadele ediyorum. Pomeriggio 5 programımda, bu konuyu her ele aldığımda, diğer şeylerin yanı sıra sıklıkla şunun yazıldığı bir damga bile oluşturdum: Sana kim vurursa seni sevmiyor demektir. WinLet ile pek çok insanın sonunda arkadaşlarıyla dışarı çıkmaktan işten eve dönmeye ve parkta koşmaya kadar her durumda kendilerini daha güvende hissedebileceklerinden eminim.”

WinLet’i ve işleyişini tanımlamak basittir: bilezik, kolye ucu veya anahtarlık olarak kullanılabilen, küçük ve hafif, akıllı saat boyutunda, Bluetooth aracılığıyla özel bir Uygulamaya bağlanabilen, hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde kullanılabilen mini bir cihaz. Tehlikeli bir durum durumunda, kötü adamları korkutmayı amaçlayan, 110 desibelin üzerinde bir ses yayan güçlü bir yüksek frekanslı sireni etkinleştirmek için WinLet’teki tek düğmeye üç kez (panik düğmesi) basmanız yeterlidir.

Bunun yerine, aynı düğme üç saniye basılı tutulduğunda sessiz alarm etkinleştirilir: kullanıcıyı alarmın oluştuğuna dair bir bildirim uyaracak ve adres defterinde belirtilen tüm kişilere SOS mesajları gönderilecek ve bu mesajlar aynı zamanda alarmın alarm durumunu da belirtecektir. kullanıcının gerçek zamanlı konumu
. Haftanın yedi günü, günün yirmi dört saati aktif olan Civis Grup Operasyon Merkezleri, kullanıcıyla anında iletişime geçecek ve yanıt gelmemesi durumunda derhal polise haber verecektir. Üstelik “Şimdi beni takip et!” adı verilen ek bir özellik. adres defterinde belirtilen kişilerin, kullanıcının hareketlerini harita üzerinde bulmasını ve takip etmesini sağlar.

“Başladığımızda doğru yöne gittiğimizi biliyorduk” diyor İskele Carlo MontaliSecurity Watch’ın kurucusu ve CEO’su. “Kadına yönelik şiddet olgusu ne yazık ki günceldi ve ne yazık ki güncel olmaya devam ediyor ve piyasada WinLet’in tüm özelliklerini özetleyebilecek, etkililiği, takdiri, teknolojik yeniliği ve – neden olmasın? – bir araya getirebilecek bir araç yoktu. zarafet ama ne zaman 2022’de Amazon İnovasyon Ödüllerini kazandık Yılın en iyi İtalyan start-up’ı ve Avrupa’nın en iyi 20 start-up’ı arasında, yalnızca doğru yolda olduğumuzu değil, aynı zamanda WinLet’in çok sayıda şirket tarafından bilinmesini sağlamak için daha da fazla “zorlamamız” gerektiğini anladık. mümkün olduğunca insanlar. Bu nedenle Barbara d’Urso’ya davamızı sahiplendiği için minnettarız: Onun yardımıyla WinLet’in sonunda kendini daha güvende ve daha korumalı hissedebilecek birçok kadın tarafından kullanılacağından eminiz”, diye altını çiziyor.

“Bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” diye ekliyor Francesca Zane, özel gözetim ve güvenlik sektöründeki elli yılı aşkın bilgi birikimimizin önemli ve somut bir katkıda bulunabildiği Civis Group’un yöneticisi. Operasyon Merkezlerimiz haftanın yedi günü ve 24 saat WinLet cihazlarına bağlı olup, ihtiyaç halinde gerçek zamanlı olarak polise haber verebilmektedir. Bu yıl WinLet kullanımına ilişkin üç yüzden fazla rapor, cihazın kullanışlılığının en açık kanıtıdır” diye bitiriyor.