İşletmenin rekabetçiliğine yönelik dijital becerilere ilişkin planlar için 10 milyon Euro

abastard

New member
Yılın ilk ulusal bildirimi (Bildirim 1/2024) FondirigentiYöneticilerin sürekli eğitimini finanse etmek için İtalya'nın önde gelen mesleklerarası fonudur. Confindustria ve Federmanager. Yapay Zeka ile bağlantılı teknolojilerdeki son gelişmelerle güçlendirilen dijital dönüşüm süreçlerinin, şirketlerin performansı, çalışanların istihdam edilebilirliği ve sonuç şirketleri açısından önemli etkileri garanti etmek amacıyla aslında eğitimli bir yönetim tarafından izlenmesi gerekmektedir. ÇSY sürdürülebilirlik göstergeleri. Ve Fondirigenti, yılın ana Bildirisini bu özel faktöre odaklamayı seçti.

Fon'un CEO'su “Fondirigenti'nin verileri ve araştırmaları” diye açıklıyor Massimo Sabatini – hem inovasyonla ilgili fırsatlardan yararlanmak hem de önümüzdeki yıllarda iş piyasasını altüst etme riski taşıyan güvensizliklerle başa çıkmak için bu süreçleri yönetmek için gerekli yönetim becerilerine olan artan ihtiyacı açıkça belirtin. Yönetici eğitimi, şirketlerin ana faaliyet alanlarını çapraz olarak etkileyen bu dönüşüme eşlik edecek ana araçlardan biri olabilir”.

Fon'un, toplam 10 milyon Euro tahsisatla (şirket başına maksimum 12.500 Euro tutarında) eğitim yoluyla yenilikçiliği destekleme yolunda üstlendiği yolu sürdürmeyi planladığı 1/2024 Bildirimi burada doğdu. Değişimi yönlendirmek için gerekli olan öncelikli becerilerin iki makro alanı vardır: bir yanda, süreçlerde teknoloji ve dijitalleşmenin kullanımı ve inovasyon ekosistemi ile ilişkilerin yönetimi ile bağlantılı teknik-yönetim becerileri, diğer yanda ise yumuşak beceriler. , şirketlerde organizasyonel öğrenme süreçlerini teşvik etme yeteneği de dahil olmak üzere liderlik ve sözde yönetimsel zihniyetle ilgilidir.

Sektörler veya tedarik zincirleri arasındaki belirli işbirliği ihtiyaçlarına yanıt olarak hem bireysel iş planları hem de toplu planlar finanse edilebilir. Ayrıca, dijital geçiş yollarına orta ve büyük ölçekli işletmelere göre daha düşük bir yüzdeyle erişen küçük işletmelerin ve eğitim kolunu hala çok sınırlı bir şekilde kullanan Güney bölgelerindeki işletmelerin katılımını teşvik etmek için ödüller öngörülmektedir. dijitalleşme ve inovasyon. Özellikle, tümü dijital dönüşümün kilit rolüyle karakterize edilen dört müdahale alanı belirlenmiştir: stratejiler, süreçler, organizasyon, bireysel yetenekler. Tekliflerin içeriği, bir ESG anahtarında (tüketimi azaltma, kaynak verimliliği, sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi vb.) sürdürülebilir geçiş için stratejik planlama ve inovasyon süreçlerinde dijital kaldıraçtan yararlanmaya yönelik eğitim müdahalelerini veya süreçleri yenilemeye yönelik müdahaleleri kapsayabilir. üretken (dijital yalın, nesnelerin interneti, iş zekası, büyük veri, pazarlama 5.0, siber güvenlik vb.) ve hatta iş organizasyonunu iyileştirmeye yönelik müdahaleler (iş süreçlerinin tasarımı ve planlanması, işe alım, performans değerlendirmesi vb.) veya Son olarak, teknolojik yenilikleri yönetmeye ve zihniyet yeniliği ve dijital araçları bilinçli bir şekilde kullanma becerisi aracılığıyla teknolojik değişime rehberlik etmeye ve aynı zamanda etik yönleri de dikkate almaya yönelik müdahaleler.

Başkan, “Bu önemli bir uyarıdır” diyor Marco Bodini – Yönetimsel eğitimi Pnrr'nin temel görevlerinden biri olan ülkenin dijital dönüşümünün hizmetine sunmak için eşit derecede önemli bir kaynak tahsisini ayırıyoruz. Yapay Zekanın kurumsal yatırımlarda giderek daha fazla yer aldığı günümüzde, fark yaratabilecek şey, her zamankinden daha fazla, farklı şirket fonksiyonlarındaki inovasyon süreçlerini öngörüyle yönlendirebilen, güncel ve sorumlu yönetimdir”.

Eğitim planlarının sunumu, 8 Mayıs 2024 saat 12.00'den 20 Haziran 2024 saat 12.00'ye kadar Fondirigenti web sitesinde şirketlere ayrılmış alan aracılığıyla gerçekleşmelidir. Duyuru ve Sunuma İlişkin Esasların tam metni Duyuru'nun öncelikleri ve özellikleri hakkında bilgi edinmek ve katılım için yararlı bilgiler almak üzere 6 Mayıs saat 15:00'te yapılması planlanan ulusal web seminerine kayıt yaptırmanın mümkün olduğu Fondirigenti web sitesindeki özel bölümde mevcuttur.