Inveo Academy, ISO evreninde Gdpr ustalık sınıflarını başlatıyor

abastard

New member
ISO teknik standartları, belirli süreçlerin uyumluluğunu sağlamak için uluslararası yönergeler, pratik metodolojiler ve sistemik bir yaklaşım sağladıklarından veri koruma görevlileri için temel bir araçtır. DPO’lar, bu kurallar ile GDPR arasındaki potansiyel ve gerçek entegrasyonları bilerek, ilgili tarafların veri işleme sürecini izlemek için sağlam bir veri koruma sistemi oluşturabilir. Gönüllü standartlardan oluşan zengin evren, her biri kendi adına ve kişisel verilerin korunmasına ilişkin Avrupa Düzenlemesinin belirli bir kısmı için, GDPR’nin daha iyi yorumlanması ve uygulanmasına yönelik unsurların güçlendirilmesine ve sağlanmasına katkıda bulunur. Ancak bu bağlamda DPO’ların kapsama alanlarını ve eylem olanaklarını analitik olarak bilmeleri gerekir. Bu amaçla, ISO standartlarını ve bunların bir Gdpr anahtarındaki verimliliğini veya verimsizliğini keşfetmeye yönelik bir dizi özel tematik eğitim etkinliğinden oluşan Inveo Akademi Gdpr ana sınıfı oluşturuldu.

7 Kasım’da ISO 31700 (tasarım gereği gizliliğe adanmış standart) ile Gdpr arasına odaklanarak başlayacağız. “Amacımız, veri koruma evrenindeki bir eğitim boşluğunu doldurmak, GDPR’yi etkileyen teknik standartlar hakkında gerçek ‘monografiler’ oluşturmak, uzman profesyonellere büyüme ve ISO sorunlarının derinlemesine incelenmesi için eşsiz bir fırsat sunmaktır. Inveo Akademi Ustalık Sınıfları Gdpr ana sınıfının lansmanı sırasında, Inveo grubunun başkanı ve öğretmen Riccardo Giannetti, katılımcıların son derece seçilmiş bir sınıfta çapraz ve en son bilgileri edinmelerine olanak tanıyacak” dedi.

“Girişimimizin temel amacı veri koruma alanında mevcut bir boşluğu doldurmaktır. Bunu yapmak için Genel Veri Koruma Yönetmeliğini (GDPR) etkileyen teknik düzenlemelere odaklanan benzersiz ve tekrarlanamaz bir eğitim sunacağız. Bu materyal, alanda uzmanlaşmış profesyonellere, ilgili ISO düzenlemelerine ilişkin anlayışlarını genişletmek ve derinleştirmek için eşsiz bir fırsat sağlayacaktır. Inveo Akademi tarafından sunulan ustalık sınıfları, katılımcılara seçkin ve özenle seçilmiş bir ortamda bütünsel ve en ileri düzeyde eğitim sunmayı amaçlıyor,” diye devam etti Giannetti.

Gün, GDPR ile ISO standartları arasındaki olası etkileşimlerin, temas noktalarının ve mesafenin analitik incelenmesiyle karakterize edilecek. Giannetti şöyle devam etti: “Gönüllü kurallar, özellikle GDPR ile etkileşimleri bakımından birbirinden çok farklıdır.”

“Teknik standartlar ile GDPR arasındaki etkileşim ve bunların entegrasyonu çoğu zaman fayda sağlıyor ancak bazı standartlar söz konusu olduğunda, aksi halde görevlerini tam olarak yerine getiremiyorum. Bu etkileşimlerin olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğunu değerlendireceğiz. merkezi eğitim ve sertifikasyon kuruluşu, uzun bir araştırma ve çalışmanın ardından, yıllar içinde en nitelikli profesyonellerin ihtiyaçlarına cevap verecek özel bir masterclass fikrini geliştirdik. DPO’nun eylemini değerlendirirken gerçekten fark yaratabilecek ileriye dönük bir vizyonu anlatın” diye altını çizdi.

Masterclass sınırlı sayıda katılımcıyı ağırlıyor ve toplantı başına maksimum yalnızca 5 profesyonelden oluşan bir izleyici kitlesi var. “Öğrencinin tam katılımına olanak tanıyan, gerçek anlamda sürükleyici bir eğitim deneyimi olmasını istiyoruz. Yalnızca kurallar ve GDPR gibi kapsanan konuların değil, aynı zamanda veri koruma profesyonellerinin çalışmalarının da azami dikkati ve daha fazla odaklanmayı hak ettiğine inanıyoruz” diye sözlerini tamamladı.

Tüm bilgiler https://www.in-veo.com/masterclass-gdpr adresindedir.