“İlk 100 günde harika işlerin kilidini açın”

abastard

New member
“İlk 100 günde ne yapmalı? Sardunya enerji kararnamesine ilişkin ulusal hükümetle yapılan anlaşmanın 100 günden çok önce kapatılması gerekiyor. Elbette ilk 100 günde yenilenebilir enerji ve astardan kuruluma uygun alanların belirlenmesi gerekiyor. toprak devamlılığı meselesini gündeme getiriyoruz ve sonra Sardunya için 10 büyük eser konusu var, şu anda sadece bir tanesi başladı, Sassari-Alghero arsası ve bir yıl önce kararlaştırılan komisyondan yararlanılabilir Bir buçuk saat önce nihayet bu çalışmaların başlatılmasını sağladık. İlk 100 günde yapılabileceğine inandığımız işler bunlar.” Confindustria Sardegna'nın başkanı Maurizio De Pascale, Adnkronos/Labitalia'nın Sardunya'daki Todde liderliğindeki hükümetin ilk 100 gününde derneğin beklediği müdahaleler hakkında röportaj yaptı.

Ancak De Pascale için bölgesel hükümet kurulur kurulmaz üzerinde hemen çalışılması gereken bir şey var. “Hemen ne yapmalı? Bölgesel makineyi yapılandırmak için çalışırdım çünkü fikirler geçerli olabilir ama bunları uygulamaya koymak için 'ayaklara' ihtiyaç var. Bugün Bölge niceliksel olarak zayıf ve kesinlikle niteliksel olarak daha fazla yöneticiye ve yönetime ihtiyaç duyuyor. Sardinyalı sanayicilerin lideri, “Yöneticilerin şu anda sahip olduklarından çok daha fazlası var. Dolayısıyla hem nitelik hem de nicelik sorunu var. Buraya acil müdahale etmemiz gerekiyor, aksi takdirde iyi niyetle sonuç arasında olağan mesafe olur” diye altını çiziyor.

De Pascale'ye göre “her zaman olduğu gibi, Confindustria'nın partilerle çıkarları olmamalı, siyasetle kesinlikle diyalog kurması gerekiyor. Müsteşar ve bakan yardımcısı olduğu dönemden bu yana iletişim halinde olduğumuz ve halihazırda görüşeceğimiz Alessandra Todde ile Adadaki ulaşım, enerji ve altyapı konusunda sosyal ortaklarla ve dolayısıyla Confindustria ile de açık bir diyalog kurulabileceğini umuyorum” diye bitiriyor.