“Hava yolları ve havacılık şirketleri binlerce genci arıyor”

abastard

New member
Dünyanın dört bir yanındaki havayolları ve havacılık şirketleri on binlerce genci işe almaya hazır. Pandemi nedeniyle yaşanan duraklamanın ardından hava taşımacılığında yaşanan patlama, aslında 2042 yılına kadar dünya pazarına 40 binin üzerinde yeni yolcu uçağı sunacak ve tüm havayollarının çok sayıda genç pilot, uçuş, bakım teknisyeni tutmasını zorunlu hale getirecek. ve idari personel. Uzay faaliyetlerinin gözle görülür gelişimi, aynı zamanda uzman şirketlerin yeni teknisyen ve mühendis bulma ihtiyacını da yaratıyor. Havacılık ve uzay sektöründe çalışmakla ilgilenen gençlere yönelik İtalya'daki tek oryantasyon ve bilgilendirme etkinliği olan 'Gelecek 2024'le uçun', yarın 20 Şubat'ta Roma Avrupa Üniversitesi'nde açılacak üçüncü edisyonun arifesinde bunu vurguluyor. 21 Çarşamba günü sona erecek.

Etkinliğin organizatörü Luciano Castro, “Havacılık sektörü halihazırda bugündür ve yakın gelecekte giderek daha iyi bir iş ve kariyer fırsatı haline gelecektir” diye doğruluyor. “Bu sektörde, özellikle hava taşımacılığı ve uzay teknolojileri sektörlerinde, ülkemizde ve dünyada genç profesyonellere yönelik çok sayıda iş teklifi var”.

Havacılık sektöründe birçok havayolu şirketi İtalya'da yeni personel için seçim ve eğitim programlarına başladı. Ita Airways, kaptanlar, pilotlar ve uçuş görevlileri de dahil olmak üzere 1.200 profesyonel figürün işe alınmasına yönelik maxi planda yer alıyor; Aeroitalia ve Air Dolomiti pilotlar, hostesler, görevliler ve teknik personel arıyor; Neos ise kabin ekipleri için seçimleri organize ediyor.


İtalya'da yeni uçuş personeli arayan birkaç yabancı şirket de var; bu yıl Roma Fiumicino havaalanı yakınlarında yılda 4.800 pilotun periyodik eğitimi için büyük bir merkez açacak olan Wizz Air ve ayrıca Ryanair, Easyjet, Emirates, Katar gibi. Havayolları ve Lauda Air. Bir de göklerimizde hava trafiğini yöneten Enav ve mühendis ve teknisyen arayışında olan Leonardo, Avio Aero, Tecnam ve Aeroporti di Roma gibi önemli şirketler var. Uydu projelerindeki kayda değer büyüme ve gelecekte Ay ve Mars'ın insan tarafından keşfedilmesi göz önüne alındığında, uzay sektöründeki şirketler de uzman personel arıyor: İtalya'da, yeni ve büyük bir tesisin açılışını yapmayı planlayan Thales Alenia Space'te çok sayıda açık pozisyon var. 2025 yılında Roma'daki Tecnopolo Tiburtino'da ve ayrıca Avio, Telespazio, Argotec, Sitael, D-Orbit ve Officina Stellare gibi diğer şirketlerde uydu üretim tesisi kurulacak.

'Fly Future 2024' programı, havacılık ve uzay sektöründeki pilotların, yöneticilerin, profesyonellerin ve uzmanların katılımıyla deneyimlerini aktaracak ve ilgilenen gençlere iş fırsatları hakkında bilgi verecek bir dizi konferans ve konferansı içeriyor. Uçuş okulları, havayolları, havacılık şirketleri ve derneklerin masalarının yer alacağı bir sergi alanı da kurulacak. Etkinlik, Ifimedia derneği tarafından Mediarkè ve Roma Avrupa Üniversitesi işbirliğiyle destekleniyor.

Ulusal Sivil Havacılık Otoritesi (ENAC), Ulusal Uçuş Güvenliği Ajansı (ANSV), İtalyan Uzay Ajansı (ASI), İtalyan Havacılık, Savunma ve Güvenlik Şirketleri Federasyonu (Aiad), Aero Club'ın himayesini almıştır. İtalya ve Aopa Italia. Etkinlik, Enav Grubu ve ana sponsorları Ita Airways, Avio ve Urbe Aero Flight Academy işbirliğiyle düzenleniyor. Katılım herkese açık olup, online kayıt ve iki gün geçerli geçiş kartının satın alınmasına bağlıdır.