Geleceği inşa etmek için ağ oluşturma, Marco Vigini'nin 'İlişkilerin Gücü' yayınlandı

abastard

New member
İlişkiler ağımız her zaman yeni kişisel ve mesleki fırsatların belirlenmesinde en etkili araç olmuştur, ancak bugün başarımız ve refahımız için giderek daha etkili hale gelmektedir. Tek bir tıklamayla teorik olarak dünyadaki herhangi biriyle bağlantı kurabilir ve ömür boyu bağlantıda kalabilirsiniz: Kartvizitler eskirse, çevrimiçi ve yüz yüze ilişkiler her zaman aktif ve gelişimle doludur. İnsan kaynakları ve ağ oluşturma konusunda uzman Marco Vigini, bu nedenle, doğrudan ve dolaylı ilişkiler 'bahçemizi' geliştirmeye gençken başlamamız ve bunu yaşamımız boyunca sürdürmemiz gerektiğini açıklıyor.

Vigini bunu 'İlişkilerin Gücü' adlı kitabında açıklıyor. Başarı ve refah için bir yaşam becerisi olarak ağ kurma', kısa süre önce kitapçılarda yayınlandı, Mondadori tarafından Bur Rizzoli için yayınlandı. En önemli İtalyan üniversitelerinden ve işletme okullarından ve hikayeleri ve deneyimleriyle bu büyüleyici yolculuğu zenginleştiren, ilham veren ve 'kirleyen' başarılı profesyonellerden pratik tavsiyeler ve değerli tanıklıklarla. Çünkü kendimiz ve başkaları için ilgi ve değer yaratmak geleceğe yönelik bir stratejidir.

Yazarın derinlik ve yöntemle geliştirmeye adım adım öncülük ettiği, günlük deneyimde olduğu gibi işte de öğrenilmesi ve verimli hale getirilmesi gereken karmaşık bir beceri. Kitap, LinkedIn'in olağanüstü sohbet alanından topluluk ve aidiyet temalarına, okuldan üniversiteye, nezaket, minnettarlık ve maneviyat değerine, hikaye anlatımından markalaşmaya ve yenilikçi ağ oluşturma sohbetlerine kadar, kişinin kendi kişisel yaşamının günlük inşasında okuyucuya eşlik ediyor. kendi mütevelli “kabilesi”, refahın, desteğin ve tam kendini gerçekleştirmenin bir koşulu.


“İnsan ilişkileri bir kumaşın iplikleri gibidir: güçlü ve kalıcı bağlar örmek, her türlü ağırlığı taşıyabilen, hayatın zorluklarına direnebilen ve dünya üzerinde kalıcı ve önemli bir etki yaratabilen yoğun ve dayanıklı bir atkı yaratmamıza olanak tanır. Kitap, kişinin sermayesi hakkında daha fazla farkındalık geliştirmesini sağlayan, gerçek insani bağlantılar oluşturan ve kişinin refahını artıran günlük davranışlara olanak tanıyor. Vigini, “Ağ oluşturmayı doğrudan okuldan itibaren geliştirilecek ve geliştirilecek bir meta beceri olarak yeni ve ilham verici bir şekilde ele alan bir metin” diye açıklıyor.

Marco Vigini, farklı hedef kitle türleri için farklı formatlarla karakterize edilen yenilikçi bir ağ hizmetleri merkezi olan BNet2Connect'in kurucusudur. Yenilikçi Networking Gym'in (şirketler ve yöneticiler için ağ oluşturma spor salonu) ve Networking Date'in (ağ oluşturma röportaj spor salonu) mülkiyetini tescil ettirdi. İlişkisel sermaye sayesinde okul, gençler ve iş dünyası arasında bir köprü oluşturmak amacıyla Orienta ile ortaklaşa oluşturulan BnetYoung sosyal yardım hizmetinin yöneticisidir. İtalyan Personel Yönetimi Derneği'nin ulusal başkan yardımcısıdır ve SDA Bocconi, PoliMiGsom ve Università Cattolica gibi prestijli şirket ve üniversitelerde öğretmen ve ağ oluşturma danışmanıdır. Hukuk diploması, işlem analizinde yüksek lisans derecesi ve danışman diplomasıyla çeşitli kurumsal bağlamlarda 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. Ağ Oluşturma ve Çalışma'dan (Hoepli 2016) sonra bu onun ikinci kitabıdır.