Ceramiche Refin, talebi canlandıracak yeni ürünleriyle Cersaie’de

abastard

New member
Bugünden 29 Eylül’e kadar Bologna, bu yıl kırkıncı edisyonunu gerçekleştiren seramik dünyasının referans fuarı Cersaie ile uluslararası sahnede bir kahraman olarak geri dönüyor. Seramik sektörü, atan kalbini tam olarak Emilia-Romagna’da buluyor; bu bölge, ister gastronomi, ister otomotiv ve aslında seramik olsun, Made in Italy üretiminin mükemmelliği açısından her zaman ön planda olan bir bölge. Peki jeopolitik zorluklar ve belirsizlikler arasında sektörün mevcut senaryosu nedir? Peki beklentiler neler? Bu, 1962’den bu yana yaratıcı yaklaşımı ve teknolojik yenilik ile zanaatkarlık deneyleri arasındaki doğru denge sayesinde uluslararası pazarda kendisini kanıtlayan Concorde Grubuna bağlı bir şirket olan Ceramiche Refin’in Pazarlama ve İletişim Başkanı Rino Bedogni tarafından örneklendi.

“Seramik pazarı küresel ve son derece rekabetçi,” diyor, ancak değer söz konusu olduğunda İtalyan ürünleri bir referans noktasıdır. Made in Italy, stil ve kalite için referans noktasıdır. Dünyanın her yerinde nasıl olduğuna bir bakın. , sektör için referans şartları tüm dillerde İtalyancadır. Bu Cersaie’den beklentiler çok yüksek. Tarihi ve ikonik koleksiyonlar da dahil olmak üzere çok sayıda satışın gerçekleştiği bir 2022’nin ardından bu yıl, teşvik etmek için başarılı yeniliklere ihtiyaç var. soruyu etkili bir şekilde.”

Ceramiche Refin için bölgeyle bağlantı esastır. “Bölgemiz, Made in Italy’yi tüm dünyada piyasaya sürerek sektör için bir sıçrama tahtası görevi gördü. Tüm endüstrinin beceri, tutku ve yatırımlarının yoğunlaşmasının dünyada eşi benzeri yoktur ve kesinlikle İtalyan endüstrisinin güçlü noktasıdır. diğer pek çok açıdan rekabetçi olmazdı, enerjinin maliyetine bakın. Refin’de teknoloji ile insan deneyimi arasındaki neredeyse zanaatkarlık arasındaki bağ ayrılamaz. Burada çalışan insanlar küçüklüğünden beri seramik soluyor ve bu çok önemli. kopyalanması zor bir varlık.”


Uluslararası düzeyde, “İtalya’da yapılan referanstır, premium fiyat açısından temel bir gerekliliktir” diye yineledi. “Piyasanın, ürünlerimizin diğer ülkelerden rakiplere verilen fiyatları kabul etme ihtimalinin düşük olduğunu itiraf ediyor”. Ceramiche Refin’de “yatırımlar çok yönlü ve süreklidir” diyen Bedogni şöyle devam ediyor: “Üretim teknolojisine yapılan yatırımların en önemlileri olduğu açık, zira günümüzde teknolojilere yapılan yatırımların sürdürülebilirlik yatırımlarıyla giderek daha fazla el ele gittiği aşikar. bu durumda Made in Italy ön planda yer alıyor ve diğer ülkelere göre çok daha sıkı standartlar sunuyor. Biz de Refin olarak çoğu durumda bu standartların üzerindeyiz.”

Hatta bu sektörde enerji artışları ve jeopolitik kritik sorunlar hissedildi. “Birçok etki var. İlki elbette maliyetlerle ilgiliydi. Ancak en büyük zorluk, Dombass kaolinini düşünün, hammaddelerin menşeindeki değişiklik tarafından belirlendi; bu da bizi, daha önce kullandıkları karışımları yeniden çalışmaya ve test etmeye zorladı. yıllardır test ediliyordu. Kataloğun neredeyse tamamı boyunca” diye uyarıyor.

“Ürünlerin özelliklerini değiştirmeden tutmak çok büyük bir zorluktu ve bunu ancak çalışanlarımızın yetkinliği ve deneyimi sayesinde aşabildik”, diye bitiriyor.