“Ccnl’nin tüm kaynakları sözleşmeye bağlı tatil ödeneğiyle artıyor”

abastard

New member
Kamu çalışanlarının sözleşmeli tatil ödeneklerini yasayla belirlenen parametrelere uyarlamak için 2024 Bütçe Kanunu aracılığıyla kamu istihdamının sözleşmeye bağlı olarak artırılmasına yönelik milyarların tamamını kanalize edinÇünkü çok mütevazı bir oran olan yüzde 1,5’tan yüzde 6’ya çıkan mevcut artış, hâlâ son iki yılda hızla artan yaşam maliyetinin çok altında”. Öyle olduğunu ilan etmek Anief’in ulusal başkanı Marcello PacificoBaşbakan Meloni ile Eğitim, Üniversite ve Araştırma sektörlerini temsil eden genç birliğe başkanlık eden Cisal heyetinin de aralarında bulunduğu sendika örgütleri arasında dün yapılan toplantının ardından.

Talep, Anief’in her zaman güçlü bir şekilde iddia ettiği, Okul için hedeflenen düzeltici önlemlerle birlikte geldi personel artışları, geçici işçilerin işe alınması ve yeni personel yönetimi kuralları. Okul sisteminin daha iyi bir organizasyonu için giderek vazgeçilmez hale gelen bu hükümlerle birlikte Anief, enflasyonun ilerlemesi ve sözleşme yenilemenin devam eden ertelenmesi nedeniyle her öğretmen, Ata ve eğitimcinin 4000 avroluk gecikme artı artı tazminat alma hakkına sahip olduğunu hatırlattı. geçici işçiler için bin avro.

Anief’in ulusal başkanı Marcello Pacifico, “Gerçek şu ki, sözleşmelerin yenilenmesinden elde edilen 7 milyar doları, sözleşmeye bağlı tatil ödeneğini yasayla belirlenen parametrelere uyarlamak için yıl sonu bütçesinde acilen kullanmamız gerektiğidir” diyor. Aslında her öğretmenin, Ata’nın, eğitimcinin 4.000 avro gecikme artı geçici işçiler için bin avro hakkı var: Amacımız 2022 yılını ve ödeneğin eksik uygulanmasını telafi etmek, aynı zamanda öğretmenleri ve Ata’yı da işe almak. eşit muamele ilkesini yerine getirmek için güvencesiz işçilere 1.000 avroluk vadesi geçmiş ödenek tahsis etti”.


Anief sendikası şunu hatırlatıyor: “Artan sözleşmeli tatil ödeneğinin uygulanmasından sonra bile enflasyondaki toparlanma henüz tam olarak gerçekleşmeyecek çünkü 2022 için tek seferlik ödeme tamamen telafi edilmedi: bu nedenle herkes için Anief uyarıları yapılacak” Ayrıca, geçici işçilere bu kez de ayrımcılık yapıldığı için, 1 Ocak 2022’den bu yana görev yapan tüm yedekler için de 1.000 Euro’ya kadar tazminat ödenmesi yönünde başvurular başladı. Hakimlerin son zamanlarda ürettiği sonuçlar: Öğretmen kartı en kariyerin yeniden inşasıitibaren tatil yapılmadı s’yemaaş eksiklikleri. Her geçen gün daha fazla hakimin bizimle aynı fikirde olduğu, ihlal edilen tüm haklar”, diye devam ediyor Pacifico.

“Manevrayla birlikte uygulanacak diğer operasyonlar arasında, geçici işçileri istikrara kavuşturmak için kesinlikle çift işe alım kanalının yanı sıra, pozisyonların yüzde 100’ünde hareketlilik kısıtlamalarının kaldırılması, destek pozisyonlarının iş gücünde hak ihlaline dönüştürülmesi de var.” Son olağanüstü yarışmanın sıralamalarına yedek olarak alınan personelin rollerinin teyit edilmesi ve sıralamaya eklenmesi” diye devam ediyor.

Son olarak genç sendikanın lideri, “dezavantajlı konumlar için özel bir ödenek, tükenmişliğe maruz kalan öğretim personeli için bir emeklilik penceresi ve ayrıca üniversite yıllarının ücretsiz olarak kullanılması” uygulamasının vazgeçilmezliğini hatırlattı ve sözlerini tamamladı.