Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırır?

Adanali

Member
Hepimizin bilgisayarının belli özellikleri vardır, bu özelliklere göre bazı oyunlar indiririz bazıları donar bazı oyunlarıda hiç kasmadan oynarız işte bunların sebebi bilgisayarınızdaki parçalar. İlk olarak bu yazımıza başlamadan önce hangi parçaların oyunlarda en çok etkili olduğunu görelim. Şunuda belirteyim bilgisayarın her bir parçasının önemi büyük bunun için eğer yeni bir bilgisayar toplayacaksanız kesinlikle her parçasına önem vermeye çalışın.
Ekran kartı
Güzel bir oyun deneyimi için ekran kartı şarkt.
Ram
Geçiçi bellek olarak adlandırılan ramler oyunlarda hız açısından büyük öneme sahip
İşlemci
Bilgisayarınızda oyunları çok oynayacaksanız işlemci en önemli parçalardan biri olur.
Oyun indirme yerlerinde genellikle minumum sistem gereksinimleri yeri olur oradan bu parçalarda istenen en düşük sistem gereksinimlerine bakarak genel olarak kaldırıp kaldırmayacağına bakabilirsiniz.
Ben fazla bu konulara haşır neşir değilim benim kolayca şu oyunu kaldırımı kaldıramazmı bakabileceğim bir yer yokmu diyorsanız eğer. Sizler içinde bir program üretilmiş bu program istediğiniz oyunu sizler için bakıp bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağını söylüyor.
Programa bu linkten gidiyorsunuz önce.
Search for a game yerinden hangi oyun’u denetletireceğinizi yazıyorsunuz.
Can You Run It’a tıklıyoruz burada iki seçenek karşımıza çıkıyor. Desktop app seçeneğinde bilgisayarınıza bir program inecek be bu program ile kontrol edebileceksiniz. 2. seçeneği yani View Requirements’i seçerseniz bilgisayarınıza herhangi bir program inmez tarayıcı üzerinden denetlersiniz.


Bonus:
Bilgisayarım çok yavaş ne yapsam hızlandıramıyorum diyorsanız burada devreye SSD ler girer şuan da işletim sisteminiz HDD’de ise yavaşlığın sebebi HDD olabilir SDD ler HDD lerden kat kat hızlı oldukları için performanslarını çok çabuk gösterirler tabi bunun yanında RAM veya ekran kartı gibi parçalarda kötü ise de yavaşlama sorunu yaşarsınız.