Beste Naz Süllü: “ABD Enflasyonu Bitcoin’de FED Baskısına niye Oldu”

Yahya

New member
Huobi Küresel Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü haftanın son iş gününde yaptığı değerlendirmede ABD’de açıklanan enflasyon sayısına değinerek;

“Küresel piyasalar Rusya-Ukrayna gerginliğinin yanı sıra kimi Çinli şirketlerin kottan çıkabileceği tasaları ile etkilenirken, dün açıklanan ABD enflasyonu da 40 yılın tepesine çıktı. Üstelik Şubat ayı enflasyonu içerisinde Ukrayna-Rusya savaşından etkilenen güç, emtia ve besin fiyatlarındaki artışın olmadığını belirtirsek önümüzdeki iki ay boyunca Fed’i zorlayacak sayıların geleceğini kestirim edebiliriz. Fed’in siyaset adımlarını sıkılaştıracağı beklentileri ile ABD 10 yıllık faizi 2019’dan bu yana birinci kere %2,0 üzerine çıktı. kuvvetli dolar tarafınca baskılanan Bitcoin’de yatay süreçler devam ediyor. Bitcoin’in metriklerine baktığımızda yönsüzlük lakin 39.000$ bandında stabil duruş görülüyor. Dün bir borsadan 1.17 milyar dolarlık Bitcoin bilinmez bir cüzdana taşınırken, fiyatlara üst taraflı tesiri olmadı. Zira bu Bitcoin’lerin bölünerek başka alt hesaplara dağıtılması satılacağı istikametinde telaşlarla bilindik fiyatlamanın aksisi yaşandı. Bugün dikkatimizi Ethereum, Elrond, Avax, ve Hedera çekiyor. Bitcoin’i teknik olarak ele aldığımızda 37.900$ düzeyinden geçen minör yükseliş trendi üzerinde 39.300$ düzeyinden üst reaksiyon görüldü. Ancak yatay bantta izlediğimiz Bitcoin 39.500-39.700$ düzeyinde dirençle karşılaşırken, 42.500$ düzeyinden de alçalan trendi geçiyor. Bu niçinle yatay süreç stratejisi devam ederken, kademeli kar alımlar 39.700$, 40.700$ ve 42.000$ düzeylerinden olmalı. çabucak hemen zincir dataları de boğa koşusuna işaret etmezken, kısa vadede yatay süreç stratejisi 37.900$ gerisi stop loss olmak kaydıyla devam ediyor.” kelamlarına yer verdi.

Huobi Küresel Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

Yasal İhtar


Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri içinde imzalanacak yatırım danışmanlığı mukavelesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu niçinle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Huobi Küresel