Vorwerk, ev satış sektöründe rakamlar büyümeye devam ediyor

abastard

New member
Pandemiden iki yıl sonra iş dünyası artık eskisi gibi değil. Kökten değişen şey, hem yöntemler – bugün giderek daha fazla “hibrit” – hem de bireysel yaklaşımdır. Aslında, özellikle yeni nesiller arasında çalışma hayatının belirli yönlerini sorgulamaya başlayan insanların sayısı artıyor: daha fazla profesyonel gelişim arayanlar ve özel hayat ile iş arasında daha iyi bir denge arayanlar.

Ve bu nedenle, ‘oldukça pes edenler’, yani kendilerini kesinlikle gerekli olanı yapmakla sınırladıklarını iddia eden işçiler artarken ve sözde ‘büyük istifalar’ eğilimi, 1,6 milyondan fazla ile ülkemizi de etkiliyor. 2022’nin ilk dokuz ayında gönüllü istifalar kaydedildi (2021’in aynı dönemine göre %22 artış), diğer yandan doğrudan satış sektörü rekor büyüme rakamlarına devam ediyor.

Analizi doğrulamak içinVorwerk Gözlemevi İtalya için bunlar her şeyden önce en son verilerdir. tek kişilikGeçen yıl sektörün hem ciro hem de çalışan sayısında sürekli büyümeyi doğruladığı ortaya çıkan, İtalya’daki başlıca doğrudan ev satış şirketlerini bir araya getiren Confcommercio’ya ait Dernek: “2022’de – onaylandı Univendita’nın başkanı Ciro Sinatra – sektör, satışlarda %3,4’lük bir büyüme kaydederek 1 milyar 548 milyon avroya ulaştı. Çalışan sayısı da orantılı olarak artarak 2021 yılına göre %3,6 artarak 149.362’ye ulaştı” dedi.

Sektör verileri, 2022 yılında kaydedilen rakamlarla da teyit ediliyor. Vorwerkİkonik markalarıyla ev satış sektöründe İtalya’da lider Thermomix® ve Kobold. İnsan gelişimine ve motivasyonuna odaklı direkt satış modeliyle, şirket 2022’yi, 4.300’ü destekçiler ve Folletto acenteleri arasında ve 16.500’ü Takım Liderleri ve Bimby® satış temsilcileri arasında olmak üzere 20.000’den fazla çalışan – kesin olarak 20.800 – rekor kotasını aşarak kapattı..

“2022’de kaydedilen rakamlardan son derece memnunuz çünkü sektörümüzde satıcı sayısı ekonomik sonuçlarla doğru orantılıdır.” Vorwerk Italia’nın genel müdürü Jorge Lasheras. “Giderek daha fazla insan Vorwerk için çalışmayı seçiyor, çünkü gücünü bugün çok aranan üç özelliğe dayandıran bir meritokratik ortam sunuyoruz: kişinin kendi gününü bağımsız olarak organize edebilme esnekliği, sürekli eğitime dayalı bir büyüme sistemi ve sonuç olarak, yalnızca bağlılık ve liyakate dayalı kazanç elde etme olasılığı”, diye tekrar açıkladı.

Son araştırmalara göre “daha iyi” bir iş aramaya götüren kurucu motivasyonlar, yalnızca maaşa ve kariyer yapma olasılığına bağlı değildir, aynı zamanda 360 derecelik bir refah arayışının parçasıdır.: amaç, doğru derecede bağımsızlık ve iyi bir yaşam-iş ilişkisini garanti ederken, kişinin kendini sonuna kadar ifade etmesine ve becerilerini geliştirmesine izin veren bir ortam bulmaktır. Çalışmalarının en ödüllendirici yönleri arasında yer alan Vorwerk satış personeli tarafından onaylanan tüm yönler, kurumsal özerklik (%24,9), kazanç (%20,3) ve kişisel gelişim (%17,5) göstermektedir. Son olarak, işleri ve ekran karşısında geçirilen günleri yabancılaştırmaktan belki bıkmış olanların yüzdesini de unutmamak gerekirse, yeni insanlarla tanışma olasılığını da tatmin edici buluyor (% 13,2).

“Tipik bir satıcının gerçek bir profili yok çünkü eğitim – ve taahhüt sayesinde – Vorwerk, herkesin kendi boyutunu bulabileceği yerdir“, diye devam etti Lasheras. “Satış gücümüz çok heterojen, Kobold temsilcileri arasında erkeklerin ve Thermomix® satış görevlileri arasında kadınların ağırlığı var ve çoğunluk 35 yaşın üzerinde olmasına rağmen, geçen yıl işe alımlarda özellikle gençlerin arasında bir büyüme bulduk. bugün Thermomix®’te %22,5’i ve Folletto’da %33’ü temsil eden 18 ila 34 yaş arası gruplar. Öte yandan, eğitim nitelikleri söz konusu olduğunda, mezun sayısı artarken Vorwerk satıcılarının yaklaşık %70’i lise diploması almıştır ve Thermomix®’te bugün 1600’den fazla kişi, toplamın %10’u “, açıkladı.

Doğrudan satış sektörünün cazip hale gelmesinde ve aynı zamanda yeni yeteneklerin elde tutulmasında giderek daha önemli bir rol oynayan sürekli antrenman: büyüme yolunu daha dinamik ve aynı zamanda hem edinilen bilgi hem de sorumluluklar ve kazançlar açısından daha tatmin edici hale getirebilecek bir yön. Vorwerk’te kariyer seçen herkes, benzersiz bir eğitim yoluna güvenebilir: yalnızca geçen yıl, Folletto satış ekibine yaklaşık 600.000 saat eğitim tahsis edildi.

Şirkete yeni gelenler için ilk adım, Folletto Sales Master, İtalya’daki ilk deneyimsel satış Master’ı5 ay süren, yalnızca geçen yıl 2.000’den fazla genç satış elemanına teorik ve pratik eğitim veren bölge liderleri tarafından sağlandı. Alandaki deneyim rafine edildikten sonra, hevesli satıcılar aynı zamanda ürünün benzersizliğine de güvenebilirler. Lombardiya Bölgesi tarafından akredite edilmiş birkaç kurstan biri olan Folletto Academy, 1986’dan beri Ticaret Vekili mesleğine hak kazanmayı sağlar. Geçen yıl 102 genç satış elemanı sınavı geçerek satış profesyoneli, ardından koç ve satış ekibi lideri ve son olarak da karmaşık bir ticari yapıya liderlik edebilecek yönetici olma yolunda ilk adımı attı.

Yeni Kobold satıcılarının kökenleri farklı: Vakaların %23’ünde işsizler veya ilk işlerindeler; çoğunlukla erkekler ve gençler, onlar için satış alanında bir kariyere başlamak gerçek bir fırsat. %38’i bir işten çıkarma veya güvencesiz bir iş ve belirli süreli sözleşmeler yaşamış ve doğrudan satışları bir fırsat veya geri ödeme girişimi olarak görmüşken. Bunlar arasında genellikle Güney İtalya’dan insanlar buluyoruz, özellikle 40 yaşın altındaki birçok kadın dahil. Ancak Folletto satıcıları arasında bile önceki mesleğini bırakmaya karar verenler var – %11’i serbest meslek sahibi ve %28’i de sürekli çalışıyor – kapı kapı dolaşan bir satıcı olmak. Ağırlıklı olarak Kuzey’de yaşayan insanların %39’unu etkileyen bir seçimdir. Son olarak, görüşülen kişilerin üçte birinin iş değişikliğinin nedenlerinden biri olarak Covid’i gösterdiğini belirtmek gerekir.

Ayrıca, kariyerlerinin her adımı için eksiksiz bir eğitime sahip olan Thermomix® satış personeli için çok sayıda fırsat mevcuttur: yalnızca geçen yıl 4.500 kişinin katıldığı yeni başlayanlara yönelik programlardan başlayarak. Bunlara, 2022’de 6.800 katılım gören farklı seviyelerdeki yöneticilere ve ekip liderlerine yönelik 700’ün üzerinde kurs eklendi. Son olarak, her zaman mevcut olan yüzlerce program, seminer ve eğitim ile bağımsız olarak erişilebilen çevrimiçi bir portalı da unutmamak gerekir.

Eğitim şüphesiz amiral gemimizdir 2022 yılında ise lansmanı ile yeniden zenginleştirilmiştir. VorYOU Eğitimitüm satış ekibine yönelik e-öğrenme platformu” diye ekledi Jorge Lasheras nihayet. “2022’yi yeni gelenler, atananlar ve Takım Liderleri de dahil olmak üzere kendi hesaplarıyla etkinleştiren ve çevrimiçi kurslara katılan veya çevrimiçi kurslara katılan 7.100’den fazla kişiyle kapatıyoruz.” Sürekli Eğitim ve eğitim desteği için içerik materyalleri kılavuzları ve web seminerlerinden oluşan kapsamlı kitaplığa başvurdu,” diye devam etti.

Bir okul – Vorwerk – İtalya’da doğrudan satış konusunda eksiksiz teorik ve pratik eğitim verebilen birkaç okuldan biridir; bu, yakın tarihli bir LinkedIn raporuna göre satışla ilgili tüm meslekler için gerekli olanlardan biri haline gelen bir kalitedir: 2015’ten itibaren Bugün, aslında doğrudan satış, uzman satış elemanlarından satış yöneticilerine ve satış uzmanlarına kadar satış işi pozisyonu arayanların sahip olması gereken ilk 5 beceri arasına girdi.