“Vittoria Riad şaşırtıcı değil, şimdi İtalyan şirketleri için harika bir fırsat”

abastard

New member
“Dün Riyad’daydım ve İtalyan şirketlerinin Suudi Arabistan’a yönelik tanıtımı için çeşitli bakanlarla toplantılar yapıyordum. Riyad’ın zaferi sürpriz değildi çünkü Suudi kurumları tarafından mükemmel bir çalışma yapıldı ve kişisel olarak onların bu konuda olumlu bir adım atabileceklerine inanıyorum. Toplumun hizmetinde hedeflenen yeniliklerle dünyayı şaşırtmak”. Böylece, İtalyan-Arap Ticaret Odası Jiacc’ın (İtalyan Arap Ortak Ticaret Odası) başkan yardımcısı ve kurucu ortağı Pietro Paolo Rampino, Adnkronos/Labitalia ile birlikte Riyad’ın Expo 2030 yarışındaki zaferini anlatıyor.

Rampino’ya göre Riyad’ın zaferi İtalyan şirketleri için büyük fırsatların kapısını aralıyor. “2015 yılında – diye anımsıyor – Expo’yu organize etmede çok iyiydik, herkes tarafından takdir edildik, Expo 2020 vesilesiyle bilgi birikimimizi pekiştirme konusunda iyiydik, o kadar ki orta plaka bir İtalyan şirketi tarafından yapıldı. Ve Bu nedenle, halihazırda Expo 2020’de çalışma, pavyonlar ve genel yapılar inşa etme fırsatına sahip olan İtalyan şirketlerinin de Expo 2030 için iş fırsatları bulabileceklerini umuyorum. Halihazırda sunulan fırsatlar, ülke tarafından kesinlikle daha da artırılacaktır. Bu ek işler İtalyan şirketleri için büyük bir fırsat ve biz onların diğerlerinden önce gelmesi için baskı yapıyoruz”, diye altını çiziyor.

Ticaret Odası’nın da katkısı güvence altına alınmıştır. “Biz tam olarak İtalyan şirketlerine yardım etmek, ilişkiler ve anlaşmalar oluşturmak, yatırım fonları ve şirketlerin potansiyel ortaklarıyla, bakanlıklarla konuşuyoruz. Nisan sonu-Mayıs başında bir etkinlik düzenleyeceğiz” diye açıklıyor. İtalya, üretim makineleri imalatçılarıyla birlikte” diye açıklıyor.

“Tüm bunlar, İtalyan şirketlerinin yaklaşma fırsatı bulduğu ülkelerden farklı bir ülkeyle yüzleşmeye hazır olmamızı sağlamak için tam olarak yaptığımız faaliyetler. Geleneği ihmal etmeden modernlik ve yeni teknolojiler yarışını sürdüren bir ülke ve yenilik Kazanmaları bir meydan okumadır ve bu nedenle hazırlıklı ve yeterli bilgiye sahip olarak gelmeniz gereken bir ülkedir” diye açıklıyor.

Şimdi ile 2030 arasında bir fırsatı temsil edebilecek çeşitli sektörler var. “Expo 2030 yarışını kazanmak, Suudi Arabistan’ın halihazırda sunduğu büyük fırsatlara ek olarak Expo ile bağlantılı başka fırsatların da olacağı anlamına geliyor. Expo 2030’un da dahil olduğu ‘Suudi Vizyon’ projesinin bir kısmını altyapı, lojistik, maden kaynakları, eğitim, yenilenebilir enerji, imalat, turizm ve otelcilik, tarım oluşturuyor.Ülkede önümüzdeki aylarda 2030 yılına kadar yatırım yapılması bekleniyor 3 trilyon dolar için” diye bitiriyor