Turizm, Adler Spa Resorts&Loges, kurumsal refah ve çalışanların refahına yönelik eğitim

abastard

New member
Restorandan Spa'ya, resepsiyondan odaların temizliğine kadar konukseverlik her şeyden önce motive ve kalifiye personelden oluşur. Bu durum özellikle turizm sektöründeki duraklamanın otel ve restoran çalışanlarına da yansıyan meslekten kaçışa neden olduğu pandemi döneminde görüldü. 2023'te turizmin olağanüstü toparlanmasıyla birlikte bu fark daha da belirgin hale geldi, ancak bu durum personel eksikliğiyle uğraşmak zorunda kaldı. Peki kriz nasıl aşılabilir? Cevap iki yönlüdür ve bir yanda kaliteli eğitim, diğer yanda kurumsal refahla ilgilidir. Evet, çünkü genç profesyonelleri yetiştirmek yeterli değil, onları iş yerinde tutmamız ve motive etmemiz de gerekiyor. Çalışma ortamının kalitesine, iş organizasyonuna ve işbirlikçilerin kişisel gelişimine yatırım yaparak kazanılabilecek bir zorluk. Adler Spa Resorts & Lodges grubunun yaklaşımının da gösterdiği gibi, yıllardır lüks otel sektörünün zirvesinde yer alan ve Adler Akademi eğitim kurslarının yanı sıra çalışanlarına yönelik kapsamlı bir sosyal haklar programı da geliştirmiştir.

Yılda altı yüz saat; iç ve dış öğretmenler tarafından verilen eğitim, dil kursları ve eksiksiz ve çeşitli eğitimler dahildir. Adler Akademileri, beş yıldızlı becerilerle profesyonel bir yol izlemek isteyen ortak çalışanlar için pratik ve tanınmış bir çözümdür. Adayların ilgi alanlarına bağlı olarak belirli yollara odaklanan çeşitli adresler bulunmaktadır. Herhangi bir örnek var mı? Adler Şarap Akademisi, Adler'in çeşitli Konaklama ve Tatil Köylerinin bulunduğu Toskana ve Alto Adige gibi özellikle uygun bölgelerdeki tadımlar eşliğinde, şarap dünyasının tüm yönlerini ve şarap eşleştirmelerini incelemenize olanak tanır.

Adler Spa Akademi'nin eğitimi de grup için çok önemli. Adler Spa & Med kompleksinin yaklaşık 75 çalışanı olduğunu ve Ruhunuzun uçmasına izin verin sloganına yanıt veren çok yüksek hizmet kalitesiyle öne çıktığını söylemek yeterli. Eğitim kursu sırasında, katılan kişiler tedavileri inceler ve dener, teknikleri öğrenir ve kozmetik serilerin özellikleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olur.

Çıraklara yönelik program kapsamında, geleceğin garsonları, şefleri ve aşçıları, çıraklıklarını grubun farklı yapılarında, hatta rotasyonla gerçekleştirerek farklı dünyaları keşfedebilirler. Ayrıca, otel enstitüleri ile işbirliği içinde yapılan stajlar da vardır; bu stajlar, kendinizi mükemmel yapılara karşı ölçerek, okuduklarınızı sahada test etmenize olanak tanır. Bu, altı lüks tatil yerinden sorumlu şirketle yapılan anlaşma sayesinde öğrencilerini Adler Spa Resort Sicilia'daki yemek odası, mutfak, bar ve resepsiyon arasında staj yoluna yönlendirecek olan bazı Sicilya otel enstitülerinin durumudur. Siculiana'da (AG). 5. sınıfların en iyileri, okulu bitirdikten sonra, grubun seçeceği yapılardan birinde 6 ay ders dışı staj yaparak yollarına devam edebilecek ve işbirlikçi olarak işe alınma olanağına sahip olacak.

Ve bir kez eğitildikten sonra personel, büyümelerine ve ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına olanak tanıyacak şekilde motive edilmeli ve onlara değer verilmelidir. Adler Spa Resorts & Lodges bunu çok iyi biliyor ve iş-yaşam dengesine yatırım yaparak işbirlikçilerine bir dizi avantaj sağlıyor. İnsanların refahı aslında Adler'in hizmetinin arkasındaki itici güçtür. Adler Lodge Alpe'nin pasta şefi Armin Perathoner, “Benim için Adler, mutfakta yaratıcılığımı ve deneyimimi ifade etme özgürlüğünü temsil ediyor ve bu yönü beni çok motive ediyor; ortam doğru: son teknoloji ekipmanlarla donatılmış modern bir mutfakta çalışmak, profesyonel ve iyi koordine edilmiş bir ekiple işbirliği yapabilmek güzel. Bir diğer avantajımız ise iş ve özel hayatı iyi dengeleyebilmenizi sağlayan esnek çalışma saatleridir.”

Sonuçta sunulan faydalar çoktur. Ücretsiz konaklama ve yemeğin yanı sıra personel, işe alım öğretmenlerinin mevcudiyetine ve düzenlenmiş tatiller ve aile üyelerine de sağlanan sağlık fonları ile sürdürülebilir çalışma saatlerine güvenebilir. Her çalışanın gelişimini teşvik etmek için dil kurslarına katılma ve periyodik görüşmeler yoluyla fikir alışverişinde bulunma fırsatı vardır. Boş zamanın, sporun ve psikofiziksel dengenin önemini unutmadan. Personelin ürün satın alma, spa uygulamaları ve konaklamalar için indirimlere ve ayrıcalıklı fiyatlara erişmesinin yanı sıra elektrikli bisikletler, fitness salonları ve kayak ekipmanlarına da erişebilmesi tesadüf değildir.