Tootor, diş hekimliği profesyonellerini artırılmış gerçeklikle eğitiyor

abastard

New member
Teknoloji aracılığıyla diş hekimliği eğitimini kolaylaştırın ve demokratikleştirin. Tootor, https://tootor.it/, Davide Maria Battaglia ve Alessandra Grohovaz tarafından oluşturulan ve 'sandalyedeki öğretmen' formülünü daha pratik bir formülle ortadan kaldırarak eğitim modelini yeniden düşünen girişim, bu hedeften doğdu. ve talep üzerine video modelini takip ederek çağdaş kullanım. Tootor'un ardındaki fikir aslında çok basit: Diş hekimliği ve tıp profesyonellerinin, eğlence amaçlı TV dizilerinin bölümlerini ve sezonlarını izledikleri aynı kolaylık ve ilgiyle eğitimlerine erişmelerini sağlamak. Amaç, hem yeni mezunların eğitim boşluklarını hem de daha deneyimli profesyonellerin güncelleme ihtiyaçlarını doldurabilmektir. Artık slayt yok: Platformun sunduğu her video içeriği, farklı operasyonların doğrudan hasta ve manken üzerinde nasıl yapıldığını açıklıyor ve pratikte gösteriyor.

Bugün girişim, video akışı yoluyla basit eşzamansız eğitimin ötesine geçen yeni bir yaklaşım sunarak eğitim hizmetleri sunumunu genişletmeye hazırlanıyor. Tootor, kullanıcıların istedikleri zaman keyif alabilecekleri önceden kaydedilmiş içerik sağlamanın yanı sıra artık Bire Bir canlı mentorluğa da genişliyor.

Platformun kullanıcıları artık bireysel oturumlar aracılığıyla mentorlar ve uzmanlarla gerçek zamanlı olarak doğrudan etkileşim kurma fırsatına sahip. Bire bir formatta gerçekleştirilen bu oturumlar, kullanıcılara önceden kaydedilmiş içeriklere göre daha kişiselleştirilmiş ve anında destek alma fırsatı sunuyor. Kullanıcılar aslında sitede buldukları uygunluk durumuna göre çeşitli kategoriler ve danışmanlık türleri arasından seçim yaparak uzmanlarla oturum rezervasyonu yaptırabilirler. Tootor'un Bire Bir hizmeti, canlı uzaktan danışmanlık yoluyla kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır.

Tootor'un sayıları sürekli artıyor, girişim yıllık cirosunda %100 büyüme kaydetti. Platformda 500'ün üzerinde aktif video mevcut ve 100'ün üzerinde konuşmacı bulunuyor.

Girişim, 10 Nisan'da Milano'da, yüksek kaliteli eğitimi garanti etmek için en iyi teknolojilerle inşa edilmiş ve sektörün ihtiyaçlarına göre %100 özelleştirilmiş, bitişiğinde bir diş kliniği bulunan bir kurs merkezi açacak. Ortaklar şunlardır: Klinik kısım için Venini23, mankenlerle ilgili kısım için Dental Store (egzersizler için hayalet kafalar). Gelecekteki hedefler arasında İngiltere, Hindistan, İspanya ve Peru'daki distribütörlerle yapılan anlaşmalar yoluyla yeni pazarlara yönelik uluslararasılaşma yer alıyor.

İki kurucu ortak, “Gelecek planlarımıza gelince, benzersiz ve eksiksiz bir eğitim yolu sunan bir ortam yaratmayı hedefliyoruz” dedi. – Asenkron öğrenmeden başlayan bu yol, diş hekimliği sektöründeki profesyonellerin tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarına olanak tanıyacak, son derece teknolojik ve en yeni artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerinin kullanımıyla zenginleştirilmiş yeni bir yüz yüze eğitim modeline doğru evrilecektir.” .