Pratolongo (AssoBirra), ‘hükümetin özel tüketim vergisi taahhüdünü takdir ediyoruz’

abastard

New member
“Mevcut Hükümet, faaliyetlerine sektörümüz için önemli zorluklarla başladı: İrlanda Hükümeti’nin alkolün etiketlenmesi önerisinden biradaki özel tüketim vergilerinin artırılması riskine. Bu konularda Hükümetin ve çoğunluğun yapıcı ve pragmatik tutumunu her zaman takdir etme fırsatımız oldu.”

“Son aylarda zaten tahmin edildiği gibi – uyarıyor – ancak, bazı durumlarda önemli bir rekabet faktörüne sahip olan yabancılara kıyasla genellikle artan bir dezavantaja sahip olan İtalya’daki bira üretimine yönelik endişeleri doğruluyoruz: hatta dört kat daha düşük İtalya’da ödenenlere kıyasla Almanya örneğinde olduğu gibi tüketim vergileri. Bira aslında ondan etkilenen tek yemek içeceği, herkesi etkileyen bir anormallik: üreticiler, dağıtıcılar ve tüketiciler”.

“Müdahalenin, özellikle tedarik zincirinin hammadde fiyatları ve enerji maliyetlerindeki artışların ağırlığıyla zaten uğraşmak zorunda kaldığı bir piyasa bağlamında bir öncelik olması gerektiğini umuyor. Ayrıca küçük bira fabrikaları için 60.000 hektolitrenin altındaki indirimler sabitlenmezse birçok şirketin başı derde girecek. Kanaatimizce, şirketlerin büyümeyi tetiklemesine ve ülke için değer üretmesine olanak tanımak amacıyla yatırımlar için bir teşvik olarak vergi kaldıracını kullanarak İtalyan biracılık sektörünü desteklemeye devam etmek her zamankinden daha acildir.”