Manageritalia-Confetra, karayolu taşımacılığı ve nakliye müdürleri için yenilenen sözleşme

abastard

New member
Karayolu taşımacılığı ve nakliye şirketleri, lojistik hizmetler ve kombine taşımacılık yöneticileri için ulusal istihdam sözleşmesinin ekonomik kısmının yenilenmesi imzalandı. Anlaşma, Manageritalia başkanı Mario Mantovani ve İtalyan ulaştırma ve lojistik genel konfederasyonu Confetra’nın başkanı Carlo de Ruvo tarafından imzalandı. Sözleşme, sektördeki 108.000 şirketlik potansiyel havuzdan 240 şirkette yaklaşık 800 yöneticiyi ilgilendiriyor.

Manageritalia başkanı Mario Mantovani, “En azından kısmen, ilgili yöneticilerin son dönemde meydana gelen enflasyon artışından işletmelere aşırı bir yük bindirmeden kurtulmalarına olanak sağlayacak dengeli bir anlaşma” diyor ve devam ediyor: ” Bugün imzalayarak, 1992’de başlatılan eğitim, 2001’de uzun süreli bakım, herkes için kurumsal refah ve özellikle dokuz aktif politikanın ardından Manageritalia’nın İtalyan yöneticilerin haklarını korumak için son yıllarda attığı eyleme küçük ama önemli bir adım daha ekliyoruz. bunun gibi dönemler, azalan beklentiler ve enflasyonla karakterize edildi”.

“Anlaşma – Confetra başkanı Carlo De Ruvo’yu açıklıyor – iki yıl önce uygulanan düzenleyici müdahalelere ekonomik kısmı ekleyerek ulaşım yöneticileri için toplu iş sözleşmesinin yenilenmesini tamamlıyor. Bence iyi bir iş yapıldı. Yöneticiler için zamlar ve refah hizmetleri arasında dengeli bir karışım. Müzakereyi vurgulamayıp, sonunda kanıtlanmış olan adım adım bir süreç boyunca ona eşlik etmeyi seçerek, kolay olmaktan çok uzak olan bu yıllarda gösterdiği sorumluluk duygusu için Manageritalia’yı takdir etmeliyim. herkes için tatmin edici olmak”.

21 Temmuz 2021’de imzalanan ulusal toplu iş sözleşmesini uzatma anlaşmasıyla düzenleyici tarafta halihazırda uygulanmakta olan müdahaleler göz önüne alındığında, bu tamamen ekonomik bir anlaşmadır. 2023’teki tekabül eden tutardan, Temmuz 2025’e kadar aylık brüt 450 Euro’luk bir sözleşme artışına.

Üçüncül yönetici refah platformuna, refah malları ve hizmetlerine harcanabilecek yılda 1.300 Euro tahsis edilmesi için hüküm de bulunmaktadır. Şirketlere aşırı yük bindirmeden, yöneticilerin son dönemde enflasyonda yaşanan yükselişten kısmen de olsa kurtulmalarını sağlayan bir sözleşme düzenlemesi. Mevcut tüm düzenleme seçeneklerinin derinlemesine analizi sayesinde elde edilen bir sonuç.

Anlaşma, diğer şeylerin yanı sıra kurumsal refah, aktif politika hizmetleri getiren ve sözleşmeye dayalı fonların ve kuruluşların düzenlenmesine müdahale eden Temmuz 2021 tarihli anlaşmanın mantıksal devamı ve tamamlanmasıdır.