“Kariyer annelerini aile dostu şirketlerle nasıl buluşturabiliriz?”

abastard

New member
Yaşamla işi uzlaştırmak zordur, ancak İtalya'da bir anne olduğunuzda gerçekten zorlaşır ve özellikle çalışan anneleri ve ebeveynleri desteklemek için Promama doğdu, tescilli dijital platformu aracılığıyla varlıklarla birlikte lansmanından sonraki birkaç ay içinde bir girişim olan Promama doğdu. 2 binin üzerinde kullanıcıdan oluşan geniş bir topluluk, bugünün ve yarının kariyer annelerini ve ebeveynlerini aile dostu şirketlerle buluşturuyor.

Promama, bir ölçek büyütmenin eski ürün müdürü olan kurucu Claudine Rollandin'in yaşadığı doğrudan ve kişisel deneyimden doğdu ve danışmanlık ve startup dünyasında uzun yıllara dayanan deneyime sahip, yeni bir anne olarak işteki ilk zorlukları hissetmeye başladı. . Rollandin şöyle açıklıyor: “Mesleğimin ve iş faaliyetimin artık yeni önceliklerim ve değerlerime ne kadar uygun olmadığını ilk elden anlamaya başladım.” Başka bir şey aramaya başladım ama hayatın bu anında bunun ne kadar zor olduğunu hemen anladım. Sonra bir gün İtalya'da küçük çocuklu annelere yönelik istihdam verilerini gördüm, iki işten biraz fazlası ve benim gibi ebeveynlerin kariyer ve aile arasında seçim yapmak zorunda kalmamasına yardımcı olmak için ne yapabileceğimi düşünmeye başladım”.

Danışmanlık ve start-up'lar arasında 10 yıllık bir çalışmanın ardından, gerçekten inandığınız bir şeyi bulduğunuzda her zaman ortaya çıkan bir parça sağlıklı çılgınlıkla hareketlenen Claudine, Promama'yı kurmak için istifa etmeye karar verir. çalışanların ebeveynleri için en çekici işyerlerini bulmalarını destekleyen ve iş-yaşam dengesine yatırım yapan dijital platform.

Promama ekibi, sentetik tescilli bir ölçüm olan aile dostu endeksi geliştirdi; özellikle bu, esneklik, ebeveyn izni, şirket alanlarında etkinleştirilen kaldıraçları inceleyerek bir şirketin ebeveynlik konusuna ne kadar özenli olduğuna ilişkin niteliksel ve niceliksel bir değerlendirmedir. kültür ve destek. Startup'ın kurucusu Claudine Rollandin, “Çalışanlar veya şirketler için tasarlanmış iki özel anket aracılığıyla, şirketin çalışanlarına ve ebeveynliğe gösterdiği ilgiyi değerlendirmemize olanak tanıyan bir endeks (%0-100 arası) hesaplıyoruz” diyor .

Startup, ebeveynler için aile dostu şirketlerden iş teklifleri sunarak ve destek, kurslar ve eğitimler sunarak onların hedefleri, istekleri, istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şirketlerde iş bulmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu özel kariyer aşamasına ayrılmış yollar.

Ancak şirketler için, yeteneklerin ilgisini çekmeyi amaçlayan Promama, sitede ebeveynler için tasarlanmış girişimleri teşvik eden özel bir alan sağlarken, aynı zamanda yetenekleri elde tutmayı da amaçlayarak, ağı iyileştirmeye ve sürekliliğe yönelik olarak destekleyen araçlar, kıyaslamalar ve özel kaynaklar sağlar. Toplumu daha da kapsayıcı hale getirmek için güncelleniyor.

Rollandin, “Aile dostu bir şirket olmanın faydaları, kapsayıcı bir yaşam dengesine özen gösteren şirketlerin birden fazla işi içermesini, doğum sonrası %100 geri dönüş oranını kaydetmesini ve önemli ölçüde daha düşük bir işten ayrılma oranını içermesini” açıklıyor. Projenin lansmanından sadece 3 ay sonra Promama'da 2 binin üzerinde çalışan ebeveyn ve anne aktif durumda ve girişim, Italgas, Doctolib, Acinque, Twow, Net sigorta ve Red public gibi farklı sektör ve büyüklükteki müşterilerle iş birliği yapıyor.

Girişimin gelecekteki hedefleri arasında, halihazırda işsiz olan insanlara ve kurumsal dünyada somut bir değişim uygulayabilme arzusuna odaklanan, işe dönüşü destekleyecek bir yolun başlatılması yer alıyor.

Promama'nın kurucusu şöyle devam ediyor: “Çalışanların yararına iş ve aile arasındaki uzlaşmayı teşvik etmeye gerçekten ve somut bir şekilde özen gösteren ve işte ebeveynliğin yaşamanın güçlü bir nokta olduğunun belgelenmesine katkıda bulunabilen şirketlere değer vermek istiyoruz.” geliştirmek ve kişinin kariyerine engel olmamak”.