Campania’dan DOP buffalo mozzarella, Londra’dan Milano’ya tanıtım turu

abastard

New member
Campania’dan DOP buffalo mozzarella, İtalya’da ve yurtdışında ‘yollara’ geri döndü. Baharın gelişiyle birlikte PDO mozzarella bilgisini ve kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Koruma Konsorsiyumu’nun katıldığı fuar ve etkinlikler de yeniden başlıyor. “Konsorsiyum, Orta-Güney İtalya’daki ilk PDO markalı ürünün büyümesine yatırım yapmaya devam ediyor. Koruma Konsorsiyumu başkanı Domenico, Campania’dan gelen buffalo mozzarella’nın olağanüstü çok yönlülüğünü gösterecek, özelliklerini, bölgeyle olan çok güçlü bağını açıklayacak ve onu diğer mükemmel ürünlerle kombinasyonları sayesinde çağdaş bir anahtarda önereceğiz” diye vurguluyor. Raimondo. Sıkı randevu takvimi.

20 Mart Pazartesi günü Londra’daki Uluslararası Yiyecek ve İçecek Etkinliği’nden (Ife) başlıyor. Konsorsiyum, Made in Italy tarımsal gıdanın mükemmelliğinin sürdürülebilirliğine adanmış ‘La verde vita’ tanıtım kampanyasını başlatan Ice Italia kolektifinde bir stantla İngiliz başkentine uçuyor. La Bufala Dop, tam olarak menşei belirtilmiş ürünler için ayrılmış olan ‘Sürdürülebilirlik Tiyatrosu’ adlı şov pişirme alanında yer alacak. Tarım-gıda sektöründeki operatörlere ve profesyonellere adanan Cibus Connect etkinliğinde (Parma, 29-30 Mart) hemen İtalya’ya dönüyoruz ve geleceğe ve yeniliğe odaklanarak Made in Italy gıdalarının en iyilerini sunuyoruz. Bufala Campana, gemideki lezzet deneyimini daha da orijinal hale getirmek için kurulan karavan Mozza-Mobile’ı buraya getirecek.

Vinitaly’de (Verona, 2-5 Nisan) Dop mozzarella ve Prosecco Doc Consortium arasındaki ortaklık yenilendi. Farklı Buffalo türleri ve farklı Prosecco türleri (klasik, rosé, kuru, ekstra kuru) arasında ortak tadımlar planlanır, Diğerleri randevuları Campania Bölgesi ve İtalyan Sommelier Derneği ile işbirliği içinde olacaktır. Ardından, Padua eyaletindeki Cittadella’nın Orta Çağ sokakları ve duvarları arasında düşündürücü bir inceleme olan ‘Formaggi in Villa’ (14-17 Nisan) ile devam ediyor. Etkinlik, en iyi İtalyan peynirlerine adanmıştır ve Ricotta di Bufala Campana Dop ve Mozzarella di Bufala Campana Dop’u Koruma Konsorsiyumu, canlı gösteriler ve rehberli turlar sunarak bir arada bulunacak. Mayıs ayında, sektörün geleceğini keşfetmek için ulusal ve uluslararası bir referans noktası haline gelen tarımsal gıda fuarı Tuttofood (Milano, 8-11 Mayıs) geliyor. Mozzarella Konsorsiyumu’nun sergi alanı, geniş bir mutfak alanı ve Milano sergisini canlandıracak bir dizi girişim programı ile Gragnano PGI Makarnasını Koruma Konsorsiyumu ile sinerji içinde olacak.