2022’de Castello birası + cironun %9,8’i

abastard

New member
25. yaş gününü kutladığı yılda, Castello SpA birası%100 İtalyan sermayeli ilk bira üreticisi 2021’e kıyasla + %9,8 ciro2022’de 112 milyon avrodan 123 milyon avronun üzerine çıkacak ve neredeyse 8 milyon avroluk bir ebitda ile temel iş gelirlerinin %8,6’sına eşit. Türkiye’de üretilen biranın hektolitresi Pedavena ve San Giorgio di Nogaro’da iki fabrika 1.3 milyondan fazla var.

Birra Castello SpA, 2021’e kıyasla net ciroda %9,3’lük bir artış görüyor, ancak 4 milyon Euro’nun üzerinde net kârla doğrudan üretim maliyetlerinde %7,7’lik bir artış görüyor. Bunlar, dün Pedavena’da yapılan hissedarlar toplantısında onaylanan 2022 nihai bütçesinin sonuçları.

Mevcut yönetim kurulunun önümüzdeki üç yıl için yenilendiği bir meclis. Enrico Butironi yönetim kurulu başkanı olarak seçilirken, Eliano Verardo bir kez daha genel müdür pozisyonuyla (2005’ten beri sürdürdüğü bir pozisyon) grubun yönetiminde onaylandı.

“Bu hedeflere ulaşmayı mümkün kılmak için – onaylıyor Eliano Verardo, Birra Castello SpA’nın CEO’su – stratejik bir seçimdi grubun kendi markalarının dağıtımına daha fazla odaklanmak Satışları artan ve artmaya devam eden inovasyona yatırım yapmakfabrikanın verimliliğini artırmaya yönelik bazı müdahalelerin endüstri 4.0″ olarak adlandırılan modele göre tamamlanması ve faaliyete geçirilmesi.

Genel olarak, grubun tüm markaları (Castello, Pedavena, Superior, Birra Dolomiti ve Alpen), her ikisi de Ho.re.ca’da 2021’e kıyasla hektolitre cinsinden %16’nın üzerinde büyüdü. 2021’e kıyasla hacim olarak yalnızca %3,69 büyüyen bir pazarda (veri kaynağı Assobirra). Kanal bazında detaya inecek olursak, Ho.re.ca. 2021’e kıyasla %28,3’lük bir toparlanmaya işaret ederken, geniş ölçekli dağılım, pandemi sırasında kaydedilen sonuçları ve %2’lik bir artışı doğruladı.

Toplantıda 2023 yılının ilk çeyreğine ilişkin veriler de sunuldu. Bu dönemde grubun kendi markaları, hacim olarak %4,9 azalan pazar sonuçlarına karşın geçen yılın aynı dönemine göre %14,3 büyüdü (veri kaynağı Assobirra). Endüstri 4.0’a yönelik ivme açısından, özellikle Pedavena fabrikasında, Birra Castello son yıllarda otomatikleştirilmiş bir depo inşa etti ve yükleme için LGV’lerin (Lazer Kılavuz Araç) yerleştirilmesi yoluyla tüm üretim sürecini otomatikleştirmeye yönelik bir proje yürütüyor. depodaki fıçılar ve şişeler. İki yeni fermantasyon tankı da kuruldu ve fermantasyon mahzeni ile bira fabrikasının otomasyonu tamamlandı.

Verardo, “Deneyimlediğimiz büyüme, Beverage Network grubu ve Birra Castello’nunkiyle birlikte Pedavena’da hissedarlar toplantısını düzenlemeyi seçen Başkanı Antonio Portaccio ile yapılan işbirliğinin de bir sonucu. Pazarlama çabaları da ilgiliydi. Ayrıca Bu yıl, Birra Castello’yu İtalya’nın resmi padel birası yapan İtalyan Tenis ve Padel Federasyonu ile ortaklığımızı sürdürme kararı aldık” dedi.